Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.pl20 elektrycznych ciężarówek dla browaru
Transport drogowy

20 elektrycznych ciężarówek dla browaru

Renault Trucks we współpracy ze szwajcarskim Feldschlösschen

26 sierpnia 2021 r.   |  SC

Renault Trucks i Feldschlösschen, szwajcarski browar należący do grupy Carlsberg, podjęły konkretne zobowiązanie w zakresie mobilności neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla: w środę 25 sierpnia 2021 r. Renault Trucks przekazało kluczyki do 20 pojazdów elektrycznych.

Renault Trucks i Feldschlösschen, szwajcarski browar należący do grupy Carlsberg, podjęły konkretne zobowiązanie w zakresie mobilności neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla: w środę 25 sierpnia 2021 r. Renault Trucks przekazało kluczyki do 20 pojazdów elektrycznych.   |   Fot. Renault Trucks

Obaj partnerzy wydali oświadczenia do umowy. Prezes Zarządu Feldschlösschen Thomas Amstutz oświadczył: Te 20 pojazdów elektrycznych od Renault Trucks stanowi dla firmy Feldschlösschen prawdziwy kamień milowy na drodze do logistyki neutralnej pod względem emisji CO2. Jako wiodący szwajcarski browar i dystrybutor napojów, produkujemy nasze piwa i napoje w sposób przyjazny dla środowiska i w ten sam sposób dostarczamy je do naszych klientów.

Bruno Blin, Prezes Renault Trucks, dodał: Renault Trucks dokonuje znacznych inwestycji w celu sprostania wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi. Jestem dumny, że nasi klienci, idąc dziś za przykładem Feldschlösschen, przyłączają się do nas. Wspólnie pracujemy nad tym, aby zrównoważony transport stał się rzeczywistością.

W walce z globalnym ociepleniem. Kilka miesięcy temu firma Feldschlösschen odebrała większość 26-tonowych ciężarówek Renault Trucks D Wide Z.E. Pojazdy te, wyprodukowane w zakładach Renault Trucks w Blainville-sur-Orne w Normandii, obsługują dostawy do klientów szwajcarskich z dwunastu punktów logistycznych firmy. Przejechały już łącznie 66 000 km i przewiozły 9 300 ton towarów.

Dzięki elektrycznym pojazdom Renault Trucks, Feldschösschen zredukuje roczną emisję CO2 o 240 ton w porównaniu z ciężarówkami z silnikiem diesla.

[ materiały Renault Trucks ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl