Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.pl30 nowych autobusów dla Krakowa
Transport drogowy

30 nowych autobusów dla Krakowa

26 lutego 2018 r.   |  HH

Zarząd MPK SA w Krakowie i przedstawiciele firm EvoBus Polska Sp. z o.o. oraz Pekao Leasing Sp. z o.o., w obecności prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, podpisali w ubiegły czwartek umowę na dostawę w formie leasingu finansowego 30 nowych, ekologicznych autobusów Mercedes-Benz Citaro.


Warning: getimagesize(http://www.pgt.pl/img_ar/) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /_art.php on line 110

Pojazdy te spełniają najwyższe wymogi dotyczące norm emisji spalin Euro 6, które aktualnie obowiązują na rynku. Niskopodłogowe Citaro, o długości 12 m, będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, automat biletowy z możliwością zapłaty monetami i kartą płatniczą, nowoczesny system informacji pasażerskiej, a także porty USB do ładowania smartfonów.

Na dostarczenie autobusów do Krakowa producent ma 7 miesięcy, co oznacza, że krakowianie i turyści z nowych pojazdów będą mogli korzystać już we wrześniu. Wartość kontraktu to ponad 41,3 mln zł. W 2018 r. krakowskie MPK zaplanowało dostawę prawie 160 nowych, ekologicznych autobusów.

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl