Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.pl750-tysięczna Scania u klienta z Polski
Transport drogowy

750-tysięczna Scania u klienta z Polski

29 listopada 2018 r.   |  AS

Wyprodukowany w fabryce Scania w Zwolle pojazd trafił do firmy KAROSS z okolic Stalowej Woli. Jubileuszowy ciągnik to Scania S450 „King of the Road”.

750-tysięczna Scania trafiła do odbiorcy w Polsce   |   Fot. Scania

KAROSS to firma transportowo-spedycyjna, prowadząca transport krajowy i międzynarodowy. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w transporcie kontenerów morskich na terenie Europy Zachodniej.

Inwestujemy w rozwiązania, które gwarantują realizację zadań transportowych na najwyższym, światowym poziomie. Wybraliśmy Scania, ponieważ szukaliśmy partnera, który rozumie nasze potrzeby biznesowe - konieczność terminowości powierzonych nam przewozów, bezpieczeństwa transportu oraz komfortu jazdy kierowcy - komentuje Karolina Kotwica-Surowaniec, właściciel firmy KAROSS.

Ciągniki Scania znajdujące się we flocie firmy zostały wyposażone w liczne dodatki w postaci orurowania, dodatkowego oświetlenia, podświetlanego logo oraz w charakterystyczne oklejenie, dzięki czemu wyróżniają się na drodze.

Holenderska fabryka Scania w Zwolle stanowi centrum europejskiej produkcji pojazdów ciężarowych Scania. Pojazdy Scania są w niej montowane na dwóch liniach produkcyjnych, dzięki czemu dziennie powstaje około 180 pojazdów, wyłącznie na zamówienie klienta.

Pierwszy pojazd Scania zjechał z linii produkcyjnej holenderskiej fabryki w 1964 r. 22 lata później, w 1988 r., wyprodukowano 100-tysięczny pojazd, a w grudniu 2010 r. – 500-tysięczny pojazd.

Milionowy pojazd ciężarowy Scania zostanie wydany prawdopodobnie w ciągu sześciu lat. Dzięki wykorzystywanym technologiom oraz nowoczesnemu, zautomatyzowanemu procesowi produkcyjnemu, produkcja pojazdów ciężarowych Scania wynosi obecnie 40 tys. rocznie.

[ info prasowe Scania ]


Fot. Scania
W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl