Bezpieczny parking w drodze do Wlk. Brytanii
Niedaleko portu w Dunkierce powstał nowy bezpieczny parking, który może pomieścić 250 pojazdów ciężarowych. Parking jest strzeżony i monitorowany przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Koszt budowy inwestycji to 2,5 miliona euro.
Warning: getimagesize(http://www.pgt.pl/img_ar/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /_art.php on line 110
DK Trucks Park znajduje się tuż przy autostradzie A16, sześć kilometrów od terminala przepraw promowych DFDS w Dunkierce.
Parkingu strzeże 40 kamer wysokiej rozdzielczości, a jego wyposażenie to pokój wypoczynkowy z ekspresem do kawy i telewizorem, toaleta, prysznic, pralnia samoobsługowa oraz bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu.
Inwestycję za 2,5 miliona euro obsługuje zespół składający się z sześciu pracowników. Parking jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony firm transportowych na bezpieczne parkingi w dobie rosnącego ryzyka kradzieży i zagrożeń stwarzanych przez nielegalnych imigrantów próbujących dostać się do Wielkiej Brytanii.