Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plCoraz więcej stacji tankowania gazem LNG
Transport drogowy

Coraz więcej stacji tankowania gazem LNG

Sieć OnTurtle przekroczyła liczbę 80 stacji gazowych

8 września 2021 r.   |  SC

Gaz umacnia swoją pozycję jako najbardziej zrównoważona alternatywa dla transportu profesjonalnego, zwłaszcza na długich dystansach. Dowodem na to jest fakt, że flota pojazdów zasilanych tą alternatywną energią stale się powiększa: w samej Hiszpanii w 2020 r. osiągnięto liczbę 30 tys. pojazdów, z czego 27% stanowiły ciężarówki zasilane LNG, zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez Gasnam. 


Warning: getimagesize(http://www.pgt.pl/img_ar/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /_art.php on line 110

Firma OnTurtle od lat pracuje nad rozwojem sieci, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie rynku, co ma kluczowe znaczenie m.in. dla rozwoju zrównoważonej mobilności. Dzięki umowie z dostawcą - firmą Liqvis - OnTurtle wzmocniła ostatnio swoją obecność we Francji i Niemczech, wprowadzając siedem nowych stacji tankowania LNG. 

Dzięki tym nowym stacjom firma dysponuje obecnie siecią ponad 1600 stacji na kontynencie europejskim, z czego 84 to już stacje tankowania gazu. 

Dwa punkty we Francji. We Francji firma otworzyła siedem nowych stacji w strategicznych punktach, które wraz z 24 istniejącymi pokrywają główne międzynarodowe profesjonalne trasy transportowe w tym kraju. Wśród nowych obiektów wyróżniają się stacje paliw w Calais w miastach Marck i Bouc-Bel-air, obsługiwane przez Liqvis i przystosowane do obsługi samochodów ciężarowych Volvo.

Calais-Liqvispołożona w północnej części kraju, jest bardzo ważną enklawą dla transportu towarów: wyróżnia się bliskością kanału La Manche i Eurotunelu, a także jednego z najważniejszych portów w kraju i w Europie, ze względu na połączenie z Anglią. Stacja benzynowa w Bouc-Bel-air znajduje się na południu, przy drodze miejskiej, kilka kilometrów od Marsylii, enklawy logistycznej z portem.

5 asów w Niemczech. Dzięki rozszerzeniu sieci OnTurtle umocniła swoją obecność także w Niemczech, gdzie w 2020 r. po raz pierwszy uruchomiła usługę tankowania gazu ziemnego, oferując pięć nowych punktów tankowania LNG, z których wszystkie są przystosowane do samochodów ciężarowych Volvo: Freienbrink, Kassel, Merklingen, Langenhagen i Bönen.

Stacja w Merklingen znajduje się w południowej części Niemiec, podczas gdy Kassel znajduje się w centrum kraju. Nieco dalej na północ, zaledwie kilka kilometrów od Hanoweru, znajduje się stacja do tankowania gazu w Bönen i Langenhagen. Ta ostatnia, również pod flagą Liqvis, oferuje możliwość tankowania LNG i podstawowe usługi dla przewoźników, takie jak kawiarnia, sklep i toalety. Dalej na północny-zachód znajduje się stacja paliw Freienbrinkw pobliżu Berlina, również położona przy drodze miejskiej. 

OnTurtle rozpoczęła swoje zaangażowanie w gaz ziemny w 2018 r. i obecnie posiada 25 stacji do tankowania gazu w Hiszpanii, 31 we Francji, 8 w Belgii, 1 we Włoszech, 6 w Holandii i 13 w Niemczech; w sumie 84 punkty tankowania. Sieć, pokazuje swoje zaangażowanie w profesjonalny transport przyjazny dla środowiska i zaopatruje swoich klientów na trasach w całej Europie w to bezwonne, mało zanieczyszczające, cicho spalające się paliwo, które jest bardziej ekonomiczne niż olej napędowy czy diesel. 

[ materiały OnTurtle ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl