Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plEkspresowa dostawa ponadgabarytów
Transport drogowy

Ekspresowa dostawa ponadgabarytów

1 listopada 2018 r.   |  HH

Operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze przemysłu, Fracht FWO Polska, zrealizował niedawno ekspresową dostawę 10 kombajnów zbożowych z Polski do Dani. Ładunek wymagał zorganizowania specjalistycznych naczep oraz dokładnego zaplanowania czasu przejazdu, aby maszyny dotarły w jednym czasie do odbiorcy.

Kombajny zbożowe, wyprodukowane przez wiodącego światowego producenta maszyn rolniczych - firmę New Holland, musiały dotrzeć do odbiorcy w całości, praktycznie bez demontażu. Zorganizowanie transportu dla całej partii 10 kombajnów o wadze 10 t każdy i wymiarach (po zdjęciu kół) - wysokość 3,5 m, szerokość 3 m oraz długość ponad 8 m, wymagało wynajęcia specjalistycznych naczep samochodowych. Operator zorganizował 10 takich platform, a cała partia maszyn dotarła na miejsce w tym samym dniu.

Załadunek kombajnów odbył się w sobotę w fabryce w Płocku i już po dwóch dniach - w poniedziałek zjeżdżały one z naczep w miejscu docelowym na wyspie Fionia w Danii. Była to dostawa bezpośrednia bez żadnych przeładunków po drodze. Aby ją wykonać, Fracht FWO Polska musiał uprzednio pozyskać odpowiednie zezwolenia na przejazdy ponadgabarytowe po drogach polskich, niemieckich i duńskich – w sumie na trasę o długości około 1150 km.

Przygotowanie i zaplanowanie tak szybkiego transportu just-in-time dla tak dużej partii ładunków ponadgabarytowych w jednym czasie, oprócz pozyskania wymienionych wyżej zezwoleń na drogi, wymagało zarezerwowania 10 specjalistycznych środków transportu w jednym momencie, co nie jest łatwe przy ograniczonym dostępie do tego typu taboru na polskim rynku.

Należało też dokładnie zabezpieczyć ładunek odpowiednimi łańcuchami o klasie wytrzymałości dla określonego tonażu i zamocować go zgodnie z instrukcjami klienta, aby nie uszkodzić mechanizmu i obudowy kombajnów. Spedytorzy wykorzystali tutaj swoją cenną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w organizacji tego typu dostaw.

Ładunek na miejsce dotarł w ekspresowym tempie, jak na taki transport. Była to wyjątkowa usługa just-in-time, bo przewozy ponadgabarytów wymagają dużej ostrożności i spełnienia szeregu wymogów na drogach, w tym również w zakresie ograniczenia prędkości – wyjaśnia Jarosław Jankowski, kierownik ds. rozwoju, Fracht FWO Polska. Przygotowanie skumulowanej dostawy 10-u ciężkich maszyn rolniczych, wymagało dokładnego zaplanowania załadunku i wyliczenia czasu przejazdu.

Warto wspomnieć, że to nie jedyna dostawa just-in-time nietypowych ładunków. Fracht FWO Polska organizuje transporty różnych grup towarów, korzystając ze wszystkich innych gałęzi transportowych, w tym frachtu morskiego, lotniczego (łącznie z czarterem samolotów frachtowych), transportu kolejowego oraz żeglugi śródlądowej, na trasach krajowych i zagranicznych. Operator dzięki rozległej globalnej sieci partnerów Grupy Fracht jest w stanie zorganizować dostawę do najbardziej odległych miejsc na świecie. Firma realizuje łańcuchy dostaw głównie dla branż: energetycznej, maszynowej, chemicznej i automotive.

[ Fracht FWO Polska ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl