Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plEmisja zerowa i zerowa liczba wypadków - zapowiedź szwedzkiego koncernu
Transport drogowy

Emisja zerowa i zerowa liczba wypadków - zapowiedź szwedzkiego koncernu

Volvo Trucks na IAA ma zaprezentować swoją drogę do emisji zero i zerowej liczby wypadków

9 lipca 2022 r.   |  SC

Volvo Trucks zapowiada mocne wejście na zbliżających się IAA Transportation w Hanowerze, głównych światowych targach mobilności, transportu i logistyki. Firma ma pokazać nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa oraz najnowsze technologie służące dekarbonizacji transportu.

Volvo Trucks zapowiada mocne wejście na zbliżających się IAA Transportation w Hanowerze - zaprezentuje swoją ofertę elektrycznych samochodów ciężarowych - najszerszą w branży   |   Fot. Volvo Trucks

Tematem przewodnim Volvo Trucks na targach IAA Transportation for Commercial Vehicles, które odbędą się w dniach 20-25 września 2022 r., w Hanowerze, jest: "W Kierunku Wizji Zero" - zero emisji i zero wypadków.

Volvo Trucks zaprezentuje swoją ofertę elektrycznych samochodów ciężarowych - najszerszą w branży - z pięcioma różnymi modelami samochodów ciężarowych dostępnych w sprzedaży, w Europie. Firma pokaże również swoją ofertę usług dla elektrycznych samochodów ciężarowych, takich jak planowanie zasięgu i trasy, rozwiązania w zakresie ładowania oraz finansowanie. Ponadto, Volvo zademonstruje inne rozwiązania w zakresie układów napędowych, które umożliwiają przewoźnikom wyraźne postępy w kierunku do zerowej emisji.

Razem z naszymi klientami i ich klientami realizujemy naszą Wizję Zero. Z niecierpliwością czekamy na możliwość pokazania naszych wspaniałych samochodów ciężarowych i usług, które umożliwiają przewoźnikom zmniejszenie emisji CO2 przy jednoczesnym prowadzeniu konkurencyjnej działalności. Niezależnie od układu napędowego - elektryczny, zasilany gazem czy konwencjonalny samochód ciężarowy z silnikiem wysokoprężnym - oferujemy rozwiązania zwiększające wydajność energetyczną i zmniejszające ślad węglowy - mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

W dziedzinie bezpieczeństwa Volvo Trucks zaprezentuje między innymi swój nowy system bezpieczeństwa, który ma pomóc w ochronie pieszych i rowerzystów. System obejmuje podwójny radar po każdej stronie samochodu ciężarowego, a także funkcje wspomagane kamerą.

Volvo Trucks będzie miało kilka samochodów ciężarowych dostępnych do jazdy testowych w zewnętrznej części targów, takich jak Volvo FL Electric i Volvo FE Electric. Ponadto, w zewnętrznej części targów będą prezentowane inne samochody ciężarowe, takie jak Volvo FH z systemem I-Save, Volvo FM LNG oraz Volvo FH16 do najcięższych zadań transportowych.

Na targach IAA:

Stoisko Volvo Trucks, hala 21, stanowisko A35

Kiedy: Poniedziałek, 19 września od 11:50

[ materiały Volvo Trucks ]


Fot. Volvo Trucks

Fot. Volvo Trucks
W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl