Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plFirmowa flota w czasie kryzysu
Transport drogowy

Firmowa flota w czasie kryzysu

Jak zadbać o płynność?

5 kwietnia 2020 r.   |  SC

Wyobraź sobie nieograniczone możliwości rozbudowy firmowej floty, nie obciążając firmowego budżetu. Ciągniki, chłodnie, naczepy, trzyosiowe podwozia, ale również najbardziej popularne pojazdy dostawcze i ciężarowe przeznaczone do krajowej dystrybucji. Ponad 3 tys.z nich czeka w gotowości w ofercie wynajmu DBK Rental.

Firmowa flota w czasie kryzysu   |   Fot. DBK Rental

Grupa DBK wprowadziła do swojego portfolio DBK Rental, usługę obejmującą w tej chwili ponad 3000 pojazdów – dostawczych i ciężarowych, także specjalistycznych oraz naczep w wielu konfiguracjach. Czekają one na przedsiębiorstwa potrzebujące nagłej rozbudowy firmowej floty - na krótki bądź dłuższy okres. Wszystkie dostępne są w najbardziej popularnych i pożądanych konfiguracjach gwarantujących komfort, bezpieczeństwo i niezawodność. Każdy z nich może być dostępny w jednej stałej miesięcznej subskrypcji. Taka oferta pozbawiona jest jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Natomiast, w jej ramach przysługuje pełny pakiet usług dodatkowych, wspartych nowoczesnymi rozwiązaniami – jak np. telematyka. Pozwala to zapomnieć m.in. o ubezpieczeniu z brakiem utraty zniżek w przypadku kolizji, podatku drogowym czy obsłudze serwisowej. 

Elastyczne wsparcie przedsiębiorstw. DBK Rental specjalizuje się w wynajmie pojazdów ciężarowych, dostawczych, naczep, czy pojazdów specjalistycznych i  w ramach najmu długoterminowego oraz coraz powszechniejszego najmu krótkoterminowego. Najem to obecnie najbardziej atrakcyjna i najbezpieczniejsza metoda użytkowania i rozbudowy firmowego parku pojazdów. Z perspektywy przedsiębiorstwa, znacznie bardziej przystępna niż chociażby leasing operacyjny, przy którym nierzadko nie otrzymujemy nic poza standardowym pakietem finansowym wraz z kontraktem obsługowym, gdzie przedsiębiorcy zmuszeni są do wpłaty początkowej, opłaty ubezpieczenia i podatku drogowego. Tych wszystkich kosztów można uniknąć, wybierając najem.

Dodatkowym atutem jest brak wpływu na obniżenie zdolności kredytowej przedsiębiorstwa, co dla wielu firm może mieć gigantyczne znaczenie. Elastyczne podejście do zawieranych umów przewiduje rozszerzenie zakresu umowy na każdym jej etapie, jak również wcześniejsze jej zakończenie na uzgodnionych warunkach. Dzięki temu, firmy transportowe mogą się bardzo szybko przygotować do obsługi nowych zleceń – również przy sezonowym popycie lub jego czasowym braku. 

W ramach oferty najmu krótkoterminowego oferowane są pojazdy najczęściej nowe lub używane, nie starsze niż 2-3 lata. Nowoczesne, niewyeksploatowane ciężarówki, chłodnie czy samochody dostawcze zapewniają bezawaryjną pracę, ograniczając niedyspozycję do minimum. Wszelkie koszty związane z obsługą pojazdów, również serwisową, są po stronie DBK Rental, który udziela w ramach oferty gwarancji mobilności. To nic innego jak szereg pakietów zapewniających gotowość pojazdu do wykonywania zadań, w ramach których zawarty jest chociażby serwis ogumienia czy obsługa serwisowa zawierająca naprawy, assistance, nieodpłatne dolewki płynów czy wymianę żarówek.

W czasie przestoju zapewniany jest pojazd zastępczy, pozwalający realizować firmowe cele. Oferta obejmuje swoim działaniem całą Europę, a szerokie pokrycie kraju niemal 24 punktami DBK Truck Center ułatwia realizację działań serwisowych. 

Usługi telematyczne dostępne w pojazdach ułatwiają nie tylko zapanowanie nad firmową administracją, usprawniają rozliczenia czasu pracy kierowców, pozwalają skoordynować procesy logistyczne ale także gwarantują, że wszelkie działania konserwacyjne będą zrealizowane w odpowiednim momencie i na czas.

[ mat. prasowe DBK Rental - Łukasz Chyliński, dyrektor zarządzający DBK Rental ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl