Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plGeolokalizacja na najwyższym poziomie podstawą w IoT
Transport drogowy

Geolokalizacja na najwyższym poziomie podstawą w IoT

Mapy TomTom wspierają platformę Qualcomm Aware

6 maja 2024 r.   |  SC

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji ogłosił, że został wybrany przez Qualcomm Technologies, Inc., światowego lidera w obszarze technologii bezprzewodowych i rozwiązań komunikacyjnych, aby dostarczyć dane mapowe i interfejsy API w celu wsparcia platformy Qualcomm Aware™.

Mapy TomTom wspierają platformę Qualcomm Aware   |   Fot. TomTom

Dzięki mapom TomTom, Qualcomm Aware zaoferuje globalną widoczność i kontrolę zasobów, zapewniając firmom dane lokalizacyjne potrzebne do sprostania wyzwaniom w skalowalny i opłacalny sposób.

Qualcomm Aware to innowacyjna platforma IoT (Internet of Things), która zapewnia łatwy do wdrożenia sprzęt, oprogramowanie, zarządzanie łącznością i rozwiązania lokalizacyjne w celu poprawy śledzenia zasobów, zarządzania łańcuchem dostaw oraz wiele innych przypadków użycia. W ramach platformy użytkownicy uzyskują wgląd w lokalizację i warunki środowiskowe swoich towarów oraz zasobów, dzieki zestawom interfejsów API w chmurze. Otrzymują oni informacje w czasie rzeczywistym za pośrednictwem pulpitów nawigacyjnych platformy.

Korzystając z najbardziej aktualnych i precyzyjnych map TomTom w połączeniu z usługami pozycjonowania Qualcomm Technologies, platforma może dostarczać dokładne, wysokowydajne i energooszczędne usługi lokalizacyjne dla coraz większej liczby urządzeń connected, a także wizualizację map premium na osobistych pulpitach nawigacyjnych klientów. Rozwiązanie zapewnia im innowacyjny wgląd potrzebny do ograniczenia ryzyka, podejmowania bardziej świadomych decyzji biznesowych i radzenia sobie z wyzwaniami w różnych branżach.

Jesteśmy dumni, że możemy nadal rozwijać naszą wieloletnią współpracę z Qualcomm Technologies i dostarczać wiodące w branży mapy oraz interfejsy API do Qualcomm Aware Platform - powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. Integrując mapy TomTom z wiodącymi technologiami Qualcomm, dostarczamy aplikacje do monitorowania i zarządzania zasobami w czasie rzeczywistym oraz pomagamy zasilać następną generację urządzeń IoT i cyfrową transformację w różnych branżach.

Świadomość lokalizacji ma coraz większe znaczenie dla wielu firm i jest kluczowym elementem Qualcomm Aware Platform - powiedział Rod Forter, Senior Director, Business Development, Qualcomm Technologies, Inc. Współpracując z TomTom, wykorzystujemy wiodące w branży mapy, aby umożliwić naszym klientom wizualizację ich zasobów w chmurze, nawet w najbardziej zaawansowanych przypadkach użycia.

[ materiały TomTom ]


Fot. TomTom
W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl