Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plJuż 300 aut w Warszawie
Transport drogowy

Już 300 aut w Warszawie

17 stycznia 2018 r.   |  HH

Notowana na NewConnect spółka - 4Mobility - która uruchomiła sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing - zwiększyła flotę dostępnych samochodów do ponad 300. Obecnie firma oferuje swoje usługi w dwóch modelach – otwartym i bazowym – użytkownicy mogą wybrać, z której usługi chcą skorzystać w zależności od swoich potrzeb. 4Mobility jest jedyną firmą, która posiada dwa modele car sharingu w swojej ofercie.

Jeden z samochodów w ofercie 4Mobility   |   Fot. 4Mobility

Użytkownicy płacą tylko za czas korzystania z auta i pokonany dystans – 4Mobility całkowicie pokrywa koszty paliwa. Dodatkowo 4Mobility zapewnia bezpłatny postój w całej stołecznej Strefie Płatnego Parkowania.

Kontynuujemy dynamiczną ekspansję na polskim rynku i realizujemy strategię wchodzenia do kolejnych miast oraz zawierania kolejnych partnerstw. Zainteresowanie usługami car sharing wśród Polaków stale wzrasta, a nasze usługi są świetną alternatywą dla kupna własnego samochodu czy korzystania z często zatłoczonej komunikacji miejskiej. Elastyczność usług 4Mobility w modelach otwartym i bazowym zapewnia użytkownikom naszych samochodów komfort i niezależność. Car sharing jest również atrakcyjną usługą dla pracowników biur i przedsiębiorców. Strategia spółki na najbliższe lata obejmuje wdrożenie usługi w największych miastach w Polsce i stałe poszerzanie oferty w oparciu o potrzeby rynkowe” – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

Auto na minuty to nowoczesne rozwiązanie – samochód można wypożyczyć nawet na kilka minut. Za pomocą intuicyjnej aplikacji rezerwujemy i otwieramy auto. Wraz z wdrożeniem nowej usługi spółka 4Mobility udostępniła nową aplikację, która jeszcze bardziej przyśpieszyła i ułatwiała proces wynajmu.  System otwarty przeznaczony jest dla wszystkich ceniących elastyczność - najczęściej służy do poruszania się po mieście na krótkich odcinkach. Jazdę autem możemy rozpocząć w ciągu 15 minut od dokonania rezerwacji.

W systemie bazowym użytkownicy wybierają bazę, podają szacunkowy czas trwania przejazdu oraz dystans, który planują pokonać. Aplikacja informuje wypożyczającego o orientacyjnym koszcie usługi. Auto można zarezerwować z 10-dniowym wyprzedzeniem, co pozwala na planowanie dłuższych podróży. Po zakończeniu rezerwacji samochód zostawiamy w jednej z 50 baz 4Mobility – sieć obejmuje ważne węzły komunikacyjne stolicy. Wygodny zwrot samochodu możliwy jest również w dowolnym miejscu dzielnicy Śródmieście.

Auta na minuty są alternatywą dla komunikacji miejskiej, taksówek lub własnego samochodu. Car sharing jest innowacyjnym sposobem na uniknięcie problemów i kosztów, z którymi borykają się posiadacze aut w miastach.

Model 4Mobility otwarty:

 • Auta wypożycza się i zostawia przy ulicy

 • Wystarczy znaleźć wolne auto na mapie w aplikacji i rozpocząć jazdę w ciągu 15 minut

 • Auto można oddać w dowolnym miejscu wyznaczonej strefie

Model 4Mobility bazowy:

 • Auta w 50 bazach w Warszawie

 • Rezerwacja jest możliwa nawet 10 dni wcześniej

Auto można zwrócić w dowolnej bazie 4Mobility lub w dzielnicy Śródmieście. W Warszawie auta na minuty stały się ważnym elementem sieci transportu miejskiego. W całej Europie z car sharingu korzysta już ponad 2,1 mln osób. Przewiduje się, że w 2020 roku tylko na Starym Kontynencie z usługi korzystać będzie 15 mln użytkowników, a jedno współdzielone auto już dziś niejednokrotnie zastępuje nawet 12 prywatnych pojazdów.

Innowacyjna usługa 4Mobility – auto na minuty:

 • Dedykowana dla osób prywatnych oraz firm

 • Rezerwacja oraz otwieranie auta za pomocą aplikacji na smartfonie

 • Wypożyczenie samochodu nawet na 15 minut

 • Niskie koszty i wygoda użytkowania

 • Użytkownicy płacą tylko za czas użytkowania auta i pokonany dystans

 • Bezpłatny zwrot w Warszawie w obrębie dzielnicy Śródmieście lub w bazach 4Mobility (model bazowy) lub w dowolnym miejscu w wyznaczonej strefie (model otwarty)

 • Samochody marki: Hyundai, BMW, MINI

 • Usprawnienie mobilności

Car sharing w Europie:

 • Atrakcyjna alternatywa dla samochodów służbowych, taksówek i komunikacji zbiorowej

 • Innowacyjny sektor w fazie rozwoju

 • Ponad 2,1 mln użytkowników

 • 31 tys. dostępnych samochodów

 • Do 2020 roku 15 mln użytkowników i 240 tys. aut w Europie

Partnerami strategicznymi 4Mobility są: Grupa BMW, Hyundai Motor Poland, Volkswagen Group Polska i PayU. Ponadto w ramach współpracy partnerskiej z właścicielami i zarządcami nieruchomości spółka udostępnia usługę car sharing przy kluczowych centrach biznesowych, m.in. Warsaw Spire, T-Mobile Office Park, Gdański Business Center, Oxford Tower, Intraco, Domaniewska Office Hub, Royal Wilanów czy Postępu 14, jak również przy najpopularniejszych centrach handlowych w Warszawie, m.in.: Pasaże Tesco, CH Blue City, CH Skorosze, Galeria Handlowa Bemowo, Targówek Park, Plac Vogla , CH King Cross Praga, czy Janki Park.

[ 4Mobility ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl