Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plKolejny kraj w sieci stacji zasilanych HVO
Transport drogowy

Kolejny kraj w sieci stacji zasilanych HVO

OnTurtle rozszerza swoją sieć o Hiszpanię

29 kwietnia 2024 r.   |  SC

OnTurtle od teraz oferuje tankowanie oleju napędowego HVO (Hydrotreated Vegetable Oil) także w Hiszpanii. A konkretniej klienci mogą zatankować odnawialny olej napędowy na stacji DYNEFF na słynnej stacji La Jonquera. Jest to nowy kraj w międzynarodowej sieci stacji z HVO - OnTurtle do tej pory była obecna w Holandii i Austrii.

OnTurtle rozszerza swoją sieć stacji zasilanych HVO o Hiszpanię   |   Fot. OnTurtle

Obszar serwisowy Dyneff La Jonquera z obsługą 24/365, znajduje się tuż przy granicy z Francją. Stacja zaopatrzona w paliwo HVO znajduje się w kluczowym punkcie międzynarodowego tranzytu ciężarówek i oferuje podstawowe usługi dla przewoźników, takie jak kawiarnia, prysznice i supermarket. Oferuje ona również bezpieczny parking dla ciężarówek i jest zatwierdzona przez ESPORG.

OnTurtle otworzył swoją międzynarodową sieć HVO w 2023 roku, zgodnie ze swoim zobowiązaniem aby oferować swoim klientom bardziej zrównoważone alternatywy energetyczne, a obecnie posiada już ponad 20 stacji w Holandii, Austrii i Hiszpanii. Holandia jest obecnie krajem o największej zdolności produkcyjnej tego odnawialnego paliwa.

Ten odnawialny olej napędowy jest niskosiarkowym odnawialnym olejem napędowym produkowanym z olejów roślinnych i tłuszczów zwierzęcych w procesie hydrorafinacji. Jest to olej napędowy, który pod względem chemicznym jest bardzo podobny do diesla, co czyni go kompatybilnym z obecnymi silnikami wysokoprężnymi, a ponadto jest pochodzenia odnawialnego, dzięki czemu zmniejsza emisję zanieczyszczeń nawet o 90%. Dlatego też jest pozycjonowany jako czystsza i bardziej przystępna cenowo alternatywa podczas transformacji w kierunku bardziej zrównoważonej mobilności.

OnTurtle oferuje w tej chwili ponad 1 700 stacji paliw w swojej międzynarodowej sieci obecnej w 11 krajach europejskich (Hiszpania, Francja, Belgia, Włochy, Niemcy, Austria, Luksemburg, Holandia, Słowenia, Polska i Rumunia).

Zgodnie ze swoim zaangażowaniem w ochronę środowiska, w 2023 r. stała się ona pionierem we wprowadzaniu odnawialnego oleju napędowego w swojej międzynarodowej sieci na rzecz bardziej ekologicznego transportu profesjonalnego, podobnie jak w 2018 r., decydując się na inne alternatywne źródła energii, takie jak gaz ziemny, tworząc europejską sieć, która składa się już ze 150 stacji.

[ materiały OnTurtle ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl