Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plMałe dostawcze produkowane będą we Francji
Transport drogowy

Małe dostawcze produkowane będą we Francji

Nissan ogłosił plany na najbliższą przyszłość

18 lutego 2021 r.   |  SC

Gama małych samochodów dostawczych Nissana nowej generacji zostanie zbudowana na platformie Aliansu i wszystkie wersje, zarówno w pełni elektryczne, jak i spalinowe, będą produkowane we Francji. W planach są zarówno warianty osobowe, jak i dostawcze, w różnych kombinacjach rozmiarów.

Gama małych samochodów dostawczych Nissana nowej generacji zostanie zbudowana na platformie Aliansu i wszystkie wersje, zarówno w pełni elektryczne, jak i spalinowe, będą produkowane we Francji.   |   Fot. Nissan

Przyszła gama małych samochodów dostawczych Nissana będzie produkowana w Maubeuge we Francji. Chociaż nazwy i szczegółowe informacje o produktach zostaną ujawnione bliżej daty wprowadzenia na rynek, Nissan potwierdził, że gama ma obejmować pojazdy elektryczne, ale i z silnikami spalinowymi. 

Zapowiedź przyszłego samochodu dostawczego jest kolejnym dowodem na wzmacnianie obecności Nissana w Europie, w miarę postępów w realizacji naszego planu transformacji Nissan NEXT - powiedział dyrektor operacyjny Nissana, Ashwani Gupta. Wytwarzanie przyszłych produktów wspólnie z naszym partnerem z Aliansu przynosi korzyści konkurencyjne obu firmomChoć jest jeszcze zbyt wcześnie, aby podać jakiekolwiek szczegółowe informacje o produktach, nasi klienci mogą być pewni, że będą one miały silną tożsamość Nissana i będą kontynuowały naszą misję uczynienia całkowicie elektrycznej jazdy realną opcją dla każdego.

Podobnie jak obecny van Nissan NV250, który od 2019 r. jest produkowany w zakładach Renault w Maubeuge, model nowej generacji będzie zbudowany na platformie Aliansu obok Renault Kangoo nowej generacji. Przydzielenie nowej generacji małych furgonetek Nissana do zakładu Maubeuge jest jednocześnie zapowiedzią tego, że w przyszłości wszystkie samochody użytkowe Nissana dla klientów europejskich będą produkowane we Francji.

W pełni elektryczny furgon nowej generacji będzie kontynuował sukces Nissana e-NV200, który w momencie wprowadzenia na rynek w 2014 roku był pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem użytkowym przeznaczonym na rynek masowy. Oferuje on nie tylko zeroemisyjne rozwiązanie do dostaw do miast i miasteczek, ale pomaga również firmom zaoszczędzić znaczne kwoty pieniędzy dzięki niższym kosztom paliwa, a także udogodnieniom jak darmowe parkowanie czy możliwość korzystania z buspasów.

[ materiały Nissan ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl