Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plMercedes-Benz Uptime – oszczędność czasu i pieniędzy dla firm transportowych
Transport drogowy

Mercedes-Benz Uptime – oszczędność czasu i pieniędzy dla firm transportowych

18 grudnia 2021 r.   |  SC

Produkt serwisowy Mercedes-Benz Uptime to doskonały wybór dla każdego przedsiębiorstwa, którego elementem funkcjonowania jest transport. Za sprawą przemyślanego modelu finansowania, wdrażania nowoczesnych technologii oraz rozwiązań telematycznych Mercedes-Benz Uptime może stać się nie tylko opłacalną opcją, lecz także wpłynąć na sprawniejsze wykonywanie zadań logistycznych w firmie. Czego, w takim razie, warto się dowiedzieć o systemie?

Mercedes-Benz Uptime – oszczędność czasu i pieniędzy dla firm transportowych   |   Fot. Mercedes-Benz Trucks

Oszczędność na każdym kroku. Prowadzenie firmy transportowej wymaga od właściciela dużej odpowiedzialności i zaradności. Dotrzymywanie terminów jest prawdopodobnie najważniejszą kwestią w kontekście przedsiębiorstwa transportowego. Aby móc świadczyć usługi na odpowiednim poziomie, niezbędny jest dostęp do floty w nienagannym stanie technicznym.

Jednym z aspektów Mercedes-Benz Uptime jest to, że pozwala szybko zdiagnozować problemy związane z działaniem silnika, poszczególnych komponentów czy elementów odpowiadających za komfort podróżowania kierowcy i pasażerów w pojazdach takich jak np. ciężarówki, ciągniki siodłowe, a nawet naczepy. Nie można także zapomnieć o tym, że dobry stan techniczny pozwala w bezpieczny sposób przewozić rozmaite towary – żywność, elektronikę, meble i inne urządzenia.

Utrzymywanie floty w odpowiednim stanie technicznym jest również ważne z innego powodu. Ciężarówki, vany i inne pojazdy zarabiają na siebie tylko w momencie, kiedy są w ruchu. Dlatego dla ich właścicieli może być ważne, że dzięki analizie użytkowania pojazdu FleetBoard w ramach Mercedes-Benz Uptime można znacznie zredukować zużycie paliwa poprzez szkolenia dla kierowców. Jest to szczególnie ważne z racji drastycznie wzrastających cen w Polsce i całej Europie.

Nowoczesne technologie każdego dnia. Mercedes-Benz Uptime to nowoczesny produkt serwisowy. Umożliwia on inteligentną komunikację sieciową pomiędzy pojazdami, systemem oraz przedsiębiorstwem transportowym klienta. Pozwala zapobiegać awariom, ekonomicznie zarządzać naprawami i przeglądami oraz sprawia, że właściciele firm transportowych mogą łatwo kontrolować stan techniczny swojej floty. Dzięki temu można ekonomicznie i mądrze zarządzać swoim biznesem.

Jednym z innowacyjnych rozwiązań Mercedes-Benz Uptime jest komputer pokładowy FleetBoard. Jego działanie polega na stałym monitorowaniu systemów pojazdu. Dzięki tej opcji w ciągu zaledwie kilku sekund system jest w stanie rozpoznać stan krytyczny i zalecić konkretne działania.

Oprócz tego, kiedy pojawi się konieczność wykonania przeglądu lub naprawy, serwis Mercedes-Benz Uptime przedstawi klientowi indywidualne rozwiązania, optymalne dla aktualnego harmonogramu tras i przede wszystkim stanu technicznego pojazdu. Dzięki temu można zmaksymalizować dostępność pojazdu, dokładnie planując wizyty w warsztacie.

Jak to działa? Warto posłużyć się przykładem: w momencie, kiedy pojazdowi grozi awaria, z klientem kontaktują się pracownicy Centrum Obsługi Klienta Mercedes-Benz. Wyszukują ASO w rejonie trasy pojazdu, a następnie sprawdzają możliwość naprawy i umawiają z warsztatem dokładny termin wizyty. Wsparcie w czasie rzeczywistym Mercedes-Benz Uptime to duże ułatwienie w prowadzeniu przedsiębiorstwa transportowego.

Mniejsze spalanie = większy zysk. Dzięki Mercedes-Benz Uptime właściciele przedsiębiorstw transportowych mogą również zoptymalizować swoje finanse. To możliwe dzięki temu, że za sprawą systemu właściciel pojazdu jest w stanie w porę zareagować na prawdopodobne usterki i naprawić je, zanim wyrządzą poważniejsze szkody, skutkujące koniecznością uiszczenia większej zapłaty za serwis.

Zastanawiając się nad skorzystaniem z produktu, warto również przyjrzeć się systemowi Predictive Powertrain Control. Wystawia on kierowcy ocenę za styl jazdy w sposób obiektywny. Pozwala to znaleźć ewentualne pole do poprawy w jego sposobie prowadzenia pojazdu i zredukować np. zużycie paliwa – w niektórych przypadkach nawet o 15%! Dzięki wszystkim tym innowacyjnym, inteligentnym usprawnieniom zarówno właściciele firm logistycznych, jak i sami kierowcy mogą znacznie oszczędzić czas i wydajniej pracować – w myśl powiedzenia „czas to pieniądz”, której w tej branży nabiera dosłownego znaczenia.

[ materiały Mercedes-Benz ]


Fot. Mercedes-Benz Trucks

Fot. Mercedes-Benz Trucks
W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl