Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plNajlepszy rok w historii
Transport drogowy

Najlepszy rok w historii

EvoBus Polska z rekordem sprzedaży

29 marca 2017 r.   |  AS

Daimler Buses EvoBus Polska to największa europejska spółka koncernu Daimler AG, reprezentująca marki Mercedes-Benz, Setra, OMNIplus oraz BusStore. W roku 2016 dostarczyła rekordowe 327 autobusów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 8 t.

Dwa z autobusów zaprezentowanych na stoisku BusStore   |   Fot. Cezary Banasiak

Jest to także wzrost sprzedaży autobusów turystycznych i miejskich w porównaniu z poprzednimi latami. Jesteśmy bardzo zadowoleni z podsumowania zeszłego roku. Wiele osiągnęliśmy i chcemy nadal utrzymywać naszą pozycję na rynku intensyfikując jednocześnie aktywności prowadzące do spełniania oczekiwań Klientów. Nadal rozbudowujemy działalność w usługach serwisowych OMNIplus oraz w sprzedaży autobusów używanych - powiedział Antonio Cavotta, CEO EvoBus Polska.

Dobre rokowania. Na sprzedaż pojazdów wpływa dynamika rozwoju usług turystycznych i przewozowych - liczba zagranicznych turystów przybywających do Europy nadal wzrasta, w skali europejskiej o 2%, natomiast w samej Polsce aż o 7%. Wzrost rynku przewozów dalekobieżnych z Europy Zachodniej powoduje wprowadzanie do oferty przewoźników coraz większej liczby tras z i do Polski, a to ma swoje odzwierciedlenie w ruchu sprzedażowym firm produkujących autokary, w tym w EvoBus.

Autobusy marki Mercedes-Benz i Setra cieszą się sprawdzoną, dobrą opinią na rynku pod względem niezawodności, bezpieczeństwa i ekonomiczności. Dlatego są atrakcyjnymi produktami również dla przewoźników oferujących przewozy na trasach dalekobieżnych - dodał Antonio Cavotta.

Warsaw Bus 2017. Podczas warszawskich, II Międzynarodowych Targów Transportu Publicznego firma EvoBus postanowiła zaprezentować markę BusStore, która odpowiada za autobusy używane.

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl