Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plNowa fabryka w Tajlandii
Transport drogowy

Nowa fabryka w Tajlandii

29 marca 2019 r.   |  AS

Tajlandia jest postrzegana przez przedstawicieli Scania, jako jeden z kluczowych rynków azjatyckich, dlatego firma umacnia na nim swoją obecność.

Nowa fabryka w Tajlandii   |   Fot. Scania

Tajlandia to chłonny rynek, na którym każdego roku rejestruje się od 15 do 20 tys. ciężkich pojazdów użytkowych. Scania ma 3 proc. udziału w rynku i ogromny potencjał wzrostowy.

Kompleksowe rozwiązanie. Stefan Dorski, dyrektor zarządzający Scania Siam wiąże duże nadzieje z nową fabryką w Bangkoku. Jest przekonany, że dzięki niej Scania umocni swoją pozycję w kraju.

Tutejszym klientom zależy przede wszystkim na obniżeniu kosztów prowadzenia działalności. Nasza kompleksowa oferta rozwiązań transportowych może zatem istotnie przysłużyć się do zwiększania ich zysku. Takie podejście stanowi podstawę rozwoju marki Scania w Tajlandii. Główną przewagą Scania jest możliwość elastycznego kształtowania specyfikacji pojazdu, co pozwoli nam lepiej sprostać oczekiwaniom klientów – komentuje Stefan Dorski.

Przede wszystkim niezawodność. Somwang Kanyapreedakul jest właścicielem trzech firm transportowych: Thaisang Chanthaburi Logistics, Weibo International Transport oraz Jianghai Kunman Interfreight. Firmy dostarczają owoce i warzywa do Tajlandii i Chin, po drodze przejeżdżając przez Laos.

W tym biznesie liczy się czas, zatem jakość pojazdów ma kluczowe znaczenie. Wiele inwestuję, aby zapewnić sobie flotę najwyższej jakości. Dzięki temu mogę znacznie lepiej oszacować i przewidzieć koszty operacyjne. Nowa fabryka Scania w Tajlandii to dla mnie świetna wiadomość. Będę mógł wybierać z szerokiej gamy pojazdów i skompletować dokładnie taką flotę, jakiej potrzebuję – komentuje Somwang Kanyapreedakul.

Ostra rywalizacja. Bancha Dechjaroensirikul, dyrektor zarządzający Porn Vishnu Logistics, transportuje mąkę ryżową na terenie Tajlandii i Laosu. Podobnie jak inni przewoźnicy podkreśla, że konkurencja na rynku jest ostra.

Musimy wykorzystywać każdą możliwość wykonania transportu, każde zlecenie jakie uda się dostać, nawet jeśli zysk jest mały. Jeśli tego nie zrobię, mogę stracić firmę i swoją pracę. Dzięki nowej fabryce Scania nie będę musiał długo namyślać się nad zakupem nowego pojazdu ciężarowego. Wszystko czeka na mnie na miejscu, w Tajlandii. Tak, jakby Scania sama do mnie przychodziła! – wyjaśnia Bancha Dechjaroensirikul.

Chętni mogą również obejrzeć film o fabryce Scania w Bangkoku: https://youtu.be/Vave808KaUQ.

[ materiały prasowe Scania ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl