Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plNowa hala serwisowa i punkt magazynowy
Transport drogowy

Nowa hala serwisowa i punkt magazynowy

Thermoplex inwestuje 2,5 mln złotych

15 czerwca 2019 r.   |  AS

Thermoplex, firma świadcząca obsługę i serwis urządzeń do transportu chłodniczego, otwiera nowy punkt serwisowy i firmowy magazyn dla swoich kontrahentów.

Wizualizacja   |   Fot. Thermoplex

Ekspansja spowodowana jest rosnącym zapotrzebowaniem klientów – rocznie Thermoplex montuje już ok. 900 agregatów chłodniczych. Dla porównania – w 2015 roku było to 460 usług montażowych w ciągu całego roku. Decyzja firmy jest odpowiedzią na rozrastający się z roku na rok rynek FMCG – jak wynika z raportu „Sieci detaliczne na rynku FMCG w Polsce – edycja 2018”, o 4 proc. w skali roku wzrosła w 2018 roku liczba dyskontów w Polsce.

Nowy punkt serwisowy został zaplanowany z myślą o potrzebach klientów – mówi Przemysław Wojciechowski, New Business Director w Thermoplex. Zauważyliśmy, że z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie branży na agregaty chłodnicze, co powoduje, że firmy takie jak nasza muszą się dostosować do pozytywnej koniunktury. Nowa hala stwarza idealne warunki dla techników do wykonywania najbardziej skomplikowanych i precyzyjnych prac przy agregatach, takich jak jak remonty silników czy wymiana skomplikowanych elementów. Jednocześnie hala potrafi zmieścić dwie dużych gabarytów naczepy lub maksymalnie osiem busów. Dziennie, przy dobrej organizacji jesteśmy w stanie wykonać przeglądy dziewięciu agregatów lub zamontować do dziewięciu sztuk i oddać je na testy. Usytuowanie magazynu pod tym samym adresem sprawi, że montaże i naprawy będą przebiegać szybciej – dodaje.

Wcześniejsza lokalizacja była mniej atrakcyjna logistycznie. Aby dotrzeć do serwisu, klienci musieli przeprawiać się przez całe miasto. Nowa hala, zlokalizowana przy ulicy Piaskowej 122 w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie Thermoplex prowadzi swoją działalność od początku, ma tę niedogodność wyeliminować. Do punktu można się dostać niemal bezpośrednio z wielopasmowej DK48. Całkowita powierzchnia placu manewrowego to 6000 m2. Powierzchnia magazynowa łączna to 600m2 na towary, oraz 600m2 na halę napraw. Pozostałą powierzchnię zajmą między innymi biura.

Miejsce wyposażono w najnowocześniejsze technologie: stacje odzysków i odprowadzania odpadów oraz najnowszej generacji wentylację. Planowany odbiór nowego punktu to początek września 2019. Wstępny koszt inwestycji szacowany jest na około 2,5 miliona złotych. Thermoplex od 2013 roku jest autoryzowanym partnerem światowego lidera w dziedzinie rozwiązań grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodniczych, Carrier Transicold Polska.

[ mat. prasowe Thermoplex ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl