Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plNowe autobusy w Jeleniej Górze
Transport drogowy

Nowe autobusy w Jeleniej Górze

Wszystkie to 12-metrowe Scania Citywide LF

20 stycznia 2021 r.   |  SC

Łącznie dziewięć autobusów Scania Citywide LF o długości 12 m dołączyło do floty Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze w wyniku dwóch przetargów wygranych przez Scania Polska S.A. Pojazdy zostały przygotowane przez serwis Scania w Słupnie.


Warning: getimagesize(http://www.pgt.pl/img_ar/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /_art.php on line 110

Pierwsze 3 autobusy zostały dostarczone w ramach kontraktu z lipca br., kolejne sześć dołączyło do floty MZK pod koniec ubiegłego roku. Autobusy jeszcze w 2019 roku były wykorzystywane do pracy na liniach MZK Jastrzębie-Zdrój, obsługiwanych przez firmę Warbus. Pojazdy są napędzane silnikami diesla i spełniają normę Euro 6, mają klasę MAXI, są bezwypadkowe i w pełni sprawne technicznie. Autobusy posiadają trzy wejścia w układzie 2-2-2 oraz klimatyzację.

W każdym pojeździe znajdują się miejsca dla 96 pasażerów, w tym 28 osób może podróżować na siedząco. Autobusy zostały wyposażone w system informacji pasażerskiej, w tym w tablice LED wewnątrz i na zewnątrz pojazdu oraz głosowe zapowiadanie przystanków. Koszt zakupu jednego autobusu, to 692 tys. zł netto.

Przygotowanie do wydania w serwisie Scania w Słupnie. Autobusy Scania zostały znakomicie przygotowane do wydania w naszym serwisie Scania w Słupnie. Pojazdy w całości polakierowano, wykonano też niezbędne naprawy oraz przegląd polegający na wymianie wszystkich filtrów, olei i płynów eksploatacyjnych. Obecnie wielu przewoźników decyduje się na odnowę taboru, inwestując w pojazdy używane – komentuje Artur Wojtowicz, regionalny kierownik sprzedaży autobusów, Scania Polska S.A.

W autobusach zamontowano nowe opony, przeprowadzono badania techniczne wraz z dopuszczeniem pojazdów do ruchu.

[ materiały Scania ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl