Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plNowe elektryczne pojazdy ciężarowe do bezemisyjnego transportu miejskiego
Transport drogowy

Nowe elektryczne pojazdy ciężarowe do bezemisyjnego transportu miejskiego

Volvo przedstawia nowości

14 listopada 2023 r.   |  SC

Dzięki zasięgowi do 450 km na napędzie elektrycznym, o 50% krótszemu czasowi ładowania i nowym funkcjom bezpieczeństwa aktywnego, nowe elektryczne ciężarówki Volvo FL i FE są przeznaczone do użytku w środowisku miejskim, umożliwiając bezpieczny transport i logistykę o zerowej emisji.

Volvo FE Electric   |   Fot. Volvo Trucks

W miarę jak miasta wprowadzają czyste strefy miejskie, a firmy zwiększają swoje ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju, ciężarówki o zerowej emisji, które mogą zaspokoić wszystkie potrzeby transportu miejskiego i logistyki, są bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej. Aby sprostać tym wymaganiom, Volvo Trucks przedstawia nowe, elektryczne samochody ciężarowe średniej ładowności – Volvo FL i FE.

Volvo FL i FE idealnie nadają się do większości zastosowań w ruchliwych miastach, takich jak dystrybucja, wywóz śmieci i budownictwo miejskie. Wersje elektryczne są dostępne na rynku od 2019 r. i są sprzedawane na wielu rynkach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Australii.

Moc ładowania prądem naprzemiennym elektrycznych pojazdów ciężarowych średniej ładowności z napędem akumulatorowym została prawie dwukrotnie zwiększona do 43 kW, skracając czas potrzebny do ładowania akumulatora o około 50 procent. W ofercie znajdują się także niedawno zmodernizowane zestawy akumulatorów, zapewniające do 450 km całkowitego zasięgu na jednym ładowaniu.

Volvo Trucks ma wiodącą na rynku ofertę elektrycznych samochodów ciężarowych – stale je udoskonalamy, aby umożliwić większej liczbie przedsiębiorstw przejście na pojazdy o zerowej emisji w codziennej pracy – mówi Jessica Sandström, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami w Volvo Trucks. Ulepszone modele Volvo FL i FE, to idealne narzędzia pracy dla firm, dla których zrównoważony rozwój jest priorytetem, oferujące swoim klientom szeroką gamę zastosowań.

Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie w samochodach ciężarowych Volvo FL i FE, które zazwyczaj dzielą ograniczoną przestrzeń z samochodami, rowerzystami i pieszymi w ruchliwym mieście. Szereg nowych funkcji zwiększy bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i innych użytkowników dróg, a te ulepszenia bezpieczeństwa oznaczają, że modele Volvo FL i FE przekraczają wymagania ogólnych przepisów bezpieczeństwa, które wejdą w życie w 2024 r.

Nowe modele FL i FE charakteryzują się także nowym, atrakcyjnym designem z ulepszonym przodem, charakterystycznymi reflektorami LED i wzmocnionym, żelaznym znakiem oraz napisem Volvo z przodu.

Co więcej, wszystkie warianty układów napędowych Volvo FL i FE, w tym elektryczne, gazowe i wysokoprężne, zostały wyposażone w szereg nowych funkcji, dzięki czemu są jeszcze lepiej dopasowane dla nowoczesnych firm miejskich.

Niektóre z nowych funkcjonalności Volvo FL i FE. 

  • Lusterka zewnętrzne zostały zwężone, aby kierowca mógł lepiej widzieć otoczenie
  • Wnętrze wyposażono w nowe oświetlenie LED i zamykany schowek, co poprawi środowisko pracy
  • Volvo FL i FE można wyposażyć w kamerę 360˚ z widokiem z lotu ptaka i/lub kamerę z widokiem z boku
  • Brelok jest wyposażony w nowe, przyjazne dla użytkownika funkcje
  • Wersja elektryczna ma nowy interfejs elektrycznej przystawki odbioru mocy, co umożliwia zabudowanie bez silnika elektryczno-mechanicznego, upraszczając tym samym zabudowę i zmniejszając wagę
  • Dodatki w zakresie systemów bezpieczeństwa obejmują wykrywanie niechronionych użytkowników dróg, wspomaganie unikania kolizji bocznych i wspomaganie ostrzegania kierowcy.

Nowe modele Volvo FL i FE można zamawiać już teraz, a dostawy do klientów rozpoczną się w pierwszej połowie 2024 roku.

[ materiały Volvo Trucks ]


Fot. Volvo Trucks

Fot. Volvo Trucks
W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl