Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plOd czwartku produkcja zawieszona
Transport drogowy

Od czwartku produkcja zawieszona

Volkswagen ogłosza plany dla fabryk w Polsce i Niemczech

18 marca 2020 r.   |  SC

Volkswagen Samochody Dostawcze reaguje na pandemię wywołaną koronawirusem i wstrzymuje produkcję samochodów. Regulacje w tym zakresie wejdą w życie od czwartku (19 marca 2020 r.) i będą obowiązywać wstępnie przez dwa tygodnie.

Fabryka VW w Poznaniu   |   Fot. Volkswagen

Decyzja dotyczy fabryk w Hanowerze (T6.1, Amarok i eCrafter), Poznaniu i Swarzędzu (Polska; Caddy i T6.1) i Wrześni (Polska; Crafter). Powodem wstrzymania produkcji jest ochrona zdrowia wszystkich zatrudnionych osób, niepewna sytuacja na rynkach zbytu lekkich samochodów dostawczych oraz niestabilna sytuacja w obrębie łańcuchów dostaw u poddostawców.

Pandemia wywołana koronawirusem wpływa w sposób oczywisty na całą naszą działalność: na łańcuchy dostaw, naszą produkcję, na sprzedaż, na naszych partnerów dystrybucyjnych i serwisowych. W związku z tym po ścisłych uzgodnieniach dokonanych z naszymi radami zakładowymi i w gronie spółek koncernu, Volkswagen Samochody Dostawcze postanowił wstrzymać produkcję we wszystkich trzech ośrodkach produkcyjnych. To jedyna właściwa decyzja, aby również naszych pracowników nie narażać na zbędne zagrożenie ich zdrowia - powiedział Thomas Sedran, prezes zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

To była trudna, ale absolutnie właściwa decyzja. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników są dla nas absolutnym priorytetem. Przed nami trudny czas, który dotyka każdej sfery naszego życia. Załoga Volkswagen Poznań już wiele razy potwierdziła, że jesteśmy razem, na dobre i na złe i w tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim pracownikom. - dodał Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Jolanta Musielak, Członek Zarządu ds. Personalnych i Organizacji uzupełniła: Od wielu dni w naszych zakładach wprowadzaliśmy kolejne środki profilaktyczne i cały czas monitorowaliśmy sytuację. Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok w walce z zagrożeniem. By dać jasny sygnał naszej załodze pojęliśmy odpowiedzialną decyzję o wstrzymaniu produkcji w zakładach.

W chwili obecnej trwają rozmowy z reprezentacją pracowników.

Sytuacja w której się znaleźliśmy jest nadzwyczajna i wymaga też nadzwyczajnych rozwiązań. Decyzję o wstrzymaniu produkcji uważamy za jedyną słuszną. W tej chwili trwają rozmowy na temat zabezpieczenia miejsc pracy oraz wynagrodzenia na czas wstrzymania produkcji - powiedział Piotr Olbryś Przewodniczący OM NSZZ "Solidarność" Volkswagen Poznań.

Także produkcja w Odlewni, gdzie powstają komponenty do samochodów koncernu VW, tj. głowice cylindrowe, obudowy przekładni kierowniczych, elementy zawieszenia oraz obudowy sprzęgła, zostanie od soboty wstrzymana.

Podjęte działania dotyczą ok. 24 tys. pracowników Marki Volkswagen Samochody Dostawcze w Niemczech i w Polsce.

[ info prasowe Volkswagen ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl