Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plOkrągła czterysetka
Transport drogowy

Okrągła czterysetka

Tyle Mercedesów we flocie Raben Transport

14 maja 2018 r.   |  AS

Zakup 35 ciężarówek Mercedesa pozwolił na przekroczenie liczby 400 takich pojazdów we flocie polskiej spółki należącej do Grupy Raben – Raben Transport.

Nowy Actros w barwach Grupy Raben   |   Fot. Mercedes-Benz Trucks

8 V w niedawno otwartej placówce Mercedes-Benz Trucks Polska, w podwarszawskim Emilianowie, uroczyście przekazano 400-setny, jubileuszowy egzemplarz nowego Actrosa Grupie Raben. W uroczystości wziął udział dyrektor generalny Raben Transport Paweł Trębicki i dyrektor oddziału spółki w Legnicy – Hubert Tyka. Ze strony Mercedes-Benz Trucks był dyrektor zarządzający Przemysław Rajewski, szef sprzedaży flotowej Janusz Rachwał, a także przedstawiciel Daimler AG, Joachim Schield.

Grupa Raben kupuje pojazdy ciężarowe marki Mercedes-Benz już od ponad 5 lat. Tabor o różnym tonażu i specyfikacji trafia zarówno do floty własnej operatora, jak i jego przewoźników kontraktowych w kilku krajach europejskich – powiedział Paweł Trębicki, odbierając symboliczny kluczyk do pojazdu. Pamiętam, że podejmując decyzję o zakupie pierwszej partii pojazdów długo zastanawialiśmy się, czy początkowo wyższa cena zakupu, faktycznie zostanie zrekompensowana niższymi kosztami eksploatacji. Nie byliśmy też pewni innych benefitów zachwalanych przez producenta. Na szczęście deklaracje okazały się wiarygodne, a my dzisiaj z dumą odbieramy 400-setną ciężarówkę. To konkretne auto będzie jeździć we flocie własnej naszej polskiej spółki – Raben Transport, specjalizującej się w obsłudze ładunków cało-pojazdowych. Ponad 50% zleceń spółka wykonuje dla branży automotive, gdzie nie ma miejsca na jakiekolwiek problemy techniczne. Cieszymy się ze współpracy z marką Mercedes-Benz, szczególnie ceniąc jej niezawodność, komfort kierowcy, niskie zużycie paliwa oraz szereg aktywnych systemów bezpieczeństwa, zmniejszających istotnie zagrożenia na drodze.

Jestem dumny z tego, że obietnica, którą składamy naszym klientom, wyrażona w haśle „Trucks you can trust”, znajduje takie potwierdzenie w rzeczywistości i przekłada się na tak silne oraz długotrwałe relacje biznesowe z jedną z największych firm działających w branży transportowej – mówił z kolei Przemysław Rajewski z Mercedesa. Wierzę, że ta współpraca będzie się nadal rozwijać, bo jestem przekonany, że najważniejsze atuty naszych pojazdów: ekonomiczność, bezpieczeństwo oraz niezawodność są niezmienne i będą zawsze pomagały naszym klientom w budowaniu jakości ich biznesu.

35 pojazdów. Do spółki Raben Transport trafi łącznie 35 Actrosów 1845 z kabinami StreamSpace, wyposażonych w silniki najnowszej generacji OM 471, generujące moc 450 KM oraz dysponujące momentem obrotowym 2200 Nm. Wszystko dopełnia zautomatyzowana skrzynia biegów Mercedes PowerShift 3 oraz system Predictive Powertrain Control (PPC).

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl