Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plPakiet Mobilności opóźniony
Transport drogowy

Pakiet Mobilności opóźniony

Interwencja TLP

26 marca 2020 r.   |  SC

24 III Rada nie uzgodniła swojego stanowiska z pierwszego czytania ws. Pakietu Mobilności i nie jest na ten moment wiadome, kiedy podejmie temat ponownie. TLP wysłało w ubiegłym tygodniu swój apel do przedstawicieli państw członkowskich o wstrzymanie prac nad Pakietem Mobilności ze względu na pandemię koronawirusa. Wszystko wskazuje na to, że został wysłuchany.


Warning: getimagesize(http://www.pgt.pl/img_ar/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /_art.php on line 110

Zgodnie z procedurą, po przyjęciu przez Radę stanowiska w pierwszym czytaniu, projekt legislacyjny trafia do porządku obrad sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego i następnie powinien być skierowany do Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego.

Biorąc jednak pod uwagę nowy kalendarz prac PE spowodowany pandemią koronawirusa, sprawa Pakietu Mobilności może stanąć najwcześniej na sesji plenarnej 13-14 V i następnie być skierowana do Komisji Transportu, oczywiście po wcześniejszym przyjęciu stanowiska przez Radę.

Oznacza to opóźnienie prac nad Pakietem Mobilności na ten moment przynajmniej o miesiąc wobec pierwotnych planów (tj. zatwierdzenie 24 III przez Radę, poruszenie sprawy na sesji plenarnej 1-2 IV i skierowanie do Komisji Transportu PE 21 IV).

Link do nowego kalendarza prac PE: https://www.europarl.europa.eu/sed/doc/news/flash/23441/Cal2020_en.pdf

[ info prasowe Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl