Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plPilotażowy program autonomicznych samochodów ciężarowych
Transport drogowy

Pilotażowy program autonomicznych samochodów ciężarowych

IVECO i Plus ogłaszają program w Europie i Chinach

3 stycznia 2022 r.   |  SC

IVECO nawiązała współpracę z Plus (dawniej Plus.ai), globalnym dostawcą technologii do autonomicznych pojazdów ciężarowych. IVECO będzie europejskim partnerem Plus w nowym programie pilotażowym w Europie i Chinach, który rozpocznie się od weryfikacji autonomicznej technologii Plus i jej integracji z najnowszą generacją pojazdów ciężarowych IVECO S‑WAY


Warning: getimagesize(http://www.pgt.pl/img_ar/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /_art.php on line 110

Pierwszy wspólny test posłuży sprawdzeniu i wykazaniu możliwości systemu Plus zastosowanego w samochodzie IVECO S‑WAY w zróżnicowanych warunkach środowiskowych i drogowych. Seria kompleksowych testów, obejmujących zarówno sytuacje, w których za kierownicą siedzi człowiek korzystający z rozwiązania PlusDrive, jak i jazdę w pełni autonomiczną na tzw. poziomie 4, pomoże zgromadzić dane i zweryfikować integralność projektu w produkcji autonomicznych S‑WAY.

Marco Liccardo, desygnowany na stanowisko Chief Technology & Digital Officer w Grupie IVECO, mówi: Plus — jedyna firma oferująca technologię autonomicznej jazdy do samochodów ciężarowych, która rozpoczęła już dostarczanie komercyjnego produktu klientom z sektora ciężkiego transportu — opracowała także przejrzystą i przekonującą strategię wprowadzenia najpierw rozwiązania wymagającego jeszcze obecności kierowcy, a następnie w pełni autonomicznego pojazdu ciężarowego poziomu 4. Jest to zgodne z naszą skoncentrowaną na kliencie wizją bardziej zautomatyzowanego i bezpieczniejszego samochodu ciężarowego, którego eksploatacja przekłada się na zwiększenie produktywności i obniżenie kosztów operacyjnych.

Shawn Kerrigan, dyrektor ds. operacyjnych i współzałożyciel Plus dodaje: Zawsze podkreślaliśmy potrzebę ekspansywnego testowania jako sposobu weryfikacji możliwości systemu autonomicznej jazdy w zakresie radzenia sobie ze zróżnicowaną pogodą, terenem i sytuacjami na drodze. Ten pilotażowy projekt przyspieszy nasze działania w kierunku uruchomienia produkcji autonomicznych ciężarówek, w których połączymy gotową do produkcji, wysokowydajną, kompleksową technologię autonomicznej jazdy na poziomie 4 firmy Plus z głębokimi kompetencjami inżynierskimi oraz koncentracją na bezpieczeństwie i zrównoważonym rozwoju IVECO.

[ materiały IVECO ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl