Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plPo raz pierwszy na targach TransLogistica
Transport drogowy

Po raz pierwszy na targach TransLogistica

Grupa Wielton debiutuje na największych polskich targach logistycznych

7 listopada 2023 r.   |  SC

Wielton, trzeci producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie po raz pierwszy zaprezentuje się na targach TransLogistica Poland w Warszawie. W dniach od 7 do 9 XI odwiedzający halę EXPO XXI będą mogli zobaczyć naczepę kurtynową typu Mega dedykowaną do transportu intermodalnego, a także zapoznać się z szerokim portfolio wieluńskiego producenta i ofertą Aberg Conncect - spółki wchodzącej w skład Grupy Wielton.


Warning: getimagesize(http://www.pgt.pl/img_ar/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /_art.php on line 110

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland to jedno z większych wydarzeń biznesowych organizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przeznaczone są dla firm związanych z branżą TSL, które użytkują lub poszukują rozwiązań w dziedzinie transportu, spedycji oraz logistyki. Podczas tegorocznej edycji jednym z wystawców będzie firma Wielton. Spośród rozbudowanej oferty pojazdów wieluńskiego producenta, na stoisku zewnętrznym zostanie zaprezentowana dedykowana do transportu kombinowanego naczepa kurtynowa typu Mega. Curtain Master MEGA z systemem Intermodalnym doskonale sprawdzi się w mieszanym transporcie towarów wielkogabarytowych, np. z przemysłu motoryzacyjnego i ładunków wymagających szczelności, trwałości i dużej pojemności załadunkowej, jak napoje, opony, sprzęt AGD czy pojemniki gitterbox.

Obniżenie poziomu ramy i zawieszenia pozwoliło na zastosowanie wyższego stelaża. Dzięki temu pojazd ten pozwala na transport towaru o wysokości 3m, a całkowita kubatura pojazdu wynosi około 100m3. Jednocześnie zachowano niską masę własną naczepy - od 6300 kg, co istotnie wpłynęło na obniżenie kosztów jej eksploatacji na długich trasach.

Targi TransLogistica Poland to doskonała okazja do zapoznania się z szerokim portfolio marki Wielton oraz wachlarzem wyposażenia dodatkowego. W Warszawie zaprezentujemy naczepę kurtynową Curtain Master Mega z systemem intermodalnym, która może być również wykorzystywana do transportu promem, dzięki wyposażeniu jej w uchwyty umożliwiające właściwe zabezpieczenie podczas przeprawy statkiem. Nie zabraknie także rozwiązań Aberg Connect, spółki, która odpowiada za rozwiązania telematyczne i TPMS dedykowane do produktów wszystkich marek Grupy Wielton. Jesteśmy firmą, która stawia na rozwój, wsłuchuje się w potrzeby rynku, a przede wszystkim koncentruje się na kliencie i bezpieczeństwie użytkowania pojazdów. Na odwiedzających nasze stoiska czekać będą eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Serdecznie zapraszam – mówi Piotr Kuś, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Wielton S.A.

Curtain Master Mega to pojazd dedykowany do transportu intermodalnego, dzięki wzmocnionej ramie i zawieszeniu pneumatycznemu, a także zastosowaniu ergonomicznych rozwiązań, jak składany zderzak. Posiada odpowiednie wzmocnienia w podwoziu, umożliwiające przeładunek pionowy, tj. zawieszenie rozłączne, 4 punkty chwytania „grab handles” rozmieszczone zgodnie z normą UIC 596-5 i wzmocnioną tablicę przyłączeniową, która jest chroniona dodatkowymi odbojami gumowymi.

Prezentowany pojazd został także wyposażony w system zapobiegający powstawaniu powłoki lodowej na dachu naczepy oraz ścianę blokowania ładunku Aberg Fix. Produkt posiada specjalną podłogę ze sklejki 7,5t o podniesionym współczynniku tarcia, dzięki której możemy lepiej zabezpieczyć ładunek oraz skrócić czas załadunku. Blacha ryflowana w tylnej części naczepy chroni podłogę przed uszkodzeniami, na które jest narażona podczas wjeżdżania wózkiem widłowym do środka w trakcie załadunku. Pojazd zaopatrzono w 19 standardowych par uchwytów mocujących ładunek, a także w 8 par uchwytów mocowania ładunku 5T. Dodatkowo w naczepie zastosowano system podwieszanych pasów Hestal Cargo Master, stoper palet z safety-lock i łącznie 20 adapterów 2t oraz 4t.

Spółka Aberg Connect zajmuje się tworzeniem rozwiązań z zakresu telematyki oraz systemów kontroli ciśnienia w oponach dla produktów Grupy Wielton. Posiada rozwiązania przeznaczone do monitorowania stanu pojazdów w czasie rzeczywistym. Dostarcza informacje o aktualnym stanie naczepy pod względem ciśnienia w ogumieniu, obciążenia osi, przebiegu, lokalizacji czy prędkości. Nie tylko ułatwia obsługę i utrzymanie właściwego stanu pojazdów, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo kierowców oraz ładunków. Portal Aberg Connect to narzędzie ułatwiające szybkie i efektywne monitorowanie floty, sprawdzanie bieżących informacji o pojazdach oraz szybkie reagowanie w przypadku jakichkolwiek usterek.

Odwiedzający od 7 do 9 listopada 2023 r. X Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie mogą zapoznać się z ofertą marki Wielton na stoisku wewnętrznym nr e11 w Hali nr 4 EXPO XXI oraz na stoisku zewnętrznym polskiego producenta.

[ materiały Wielton ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl