Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plRozpoczynają się największe na świecie zawody dla mechaników samochodów ciężarowych i autobusów
Transport drogowy

Rozpoczynają się największe na świecie zawody dla mechaników samochodów ciężarowych i autobusów

6 września 2017 r.   |  AS

Rejestracja na największy na świecie konkurs dla mechaników, VISTA, rozpoczęła się 4 IX 2017 r. Szacuje się, że weźmie w nim udział ponad 18 tys. mechaników z międzynarodowej sieci autoryzowanych warsztatów Volvo Trucks i Volvo Buses. VISTA chce przyciągnąć i utrzymać zdolnych pracowników serwisowych dzięki pracy zespołowej i doskonaleniu kompetencji.

Mimo, że VISTA opiera się na rywalizacji, głównym założeniem konkursu jest promowanie pracy zespołowej, budowanie siły i ducha zespołu oraz zachęcanie do samorozwoju i doskonalenia kompetencji. Dzięki temu pracownicy serwisowi pogłębiają swoją wiedzę i podnoszą jakość swojej pracy. W konsekwencji, usprawni to obsługę i zwiększy satysfakcję Klientów.

Dzięki wysoko wykwalifikowanym i zmotywowanym mechanikom autoryzowane serwisy Volvo Trucks przeprowadzają diagnozy i naprawiają samochody ciężarowe „za pierwszym razem”, terminowo i z zachowaniem wysokich standardów jakości. Te umiejętności są kluczowe do zapewnienia Klientom maksymalnego czasu bezawaryjnej pracy ich pojazdów.

VISTA doskonali nasze umiejętności i motywuje, aby zostać najlepszą załogą na świecie. A jeżeli nasi mechanicy są najlepsi na świecie, to my mamy motywację, aby być równie dobrymi w naszej pracy z Klientem – mówi Claes Nilsson, Prezes Volvo Trucks.

Szacuje się, że VISTA 2017-18 przyciągnie ponad 18 tysięcy pracowników serwisowych z międzynarodowej sieci autoryzowanych serwisów Volvo. Będą oni wspólnie pracować w 4 500 zespołach. W tym roku tematem przewodnim jest „Wydajność ponad wszystko” („Performance is everything”), co podkreśla, że osiąganie najwyższej wydajności jest w Volvo Trucks i Volvo Buses priorytetem. VISTA to również sposób, w jaki Volvo odpowiada na międzynarodowe wyzwanie dotyczące rekrutacji i utrzymania pracowników warsztatowych.

Przy wsparciu wszystkich członków zespołu, VISTA to świetna okazja, aby poczuć, że jest się częścią największej na świecie rodziny na rynku usług – mówi Claes Nilsson.

O konkursie VISTA. VISTA to skrót pochodzący od Volvo International Service Training Awards. Pierwszy konkurs VISTA odbył się w 1957 roku i był pierwotnie prowadzony wśród mechaników Volvo w Szwecji. Dwadzieścia lat później, w 1977 roku, został wprowadzony na tereny wszystkich kontynentów, przyciągając autoryzowane stacje obsługi Volvo z całego świata. Dzisiaj VISTA to największe na świecie zawody dla pracowników serwisowych organizowane co dwa lata.

W konkursie VISTA mogą uczestniczyć autoryzowane serwisy Volvo Trucks i Volvo Buses oraz ich mechanicy z całego świata. Aby zakwalifikować się do konkursu, zespoły przechodzą dwa etapy, które obejmują pytania teoretyczne i techniczne. Zwycięzcy z poszczególnych rynków zakwalifikują się do półfinałów, które odbędą się w szwedzkim Göteborgu, w kwietniu 2018 roku. W tej rozgrywce, przez trzy tygodnie, będzie rywalizować 240 zespołów. Czterdzieści najlepszych zespołów wyłonionych w półfinałach przejdzie do światowego finału w Kurytybie, w czerwcu 2018 roku.

 

Najważniejsze daty:

Oficjalna prezentacja 27 czerwca 2017 r.

Rozpoczęcie rejestracji 4 września 2017 r.

Pierwsza część teoretyczna 7-30 listopada 2017

Druga część teoretyczna 30 stycznia-20 lutego 2018 r.

Półfinały, Göteborg, Szwecja 9-27 kwietnia 2018 r.

Finały, Kurytyba, Brazylia 25-29 czerwca 2018 r.

[ Volvo ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl