Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plSystem samoobsługowej wypożyczalni samochodów w Warszawie
Transport drogowy

System samoobsługowej wypożyczalni samochodów w Warszawie

Citroen Polska, Communauto oraz Egis łączą siły

27 stycznia 2017 r.   |  AS

Grupa PSA – drugi co do wielkości producent samochodów w Europie, za pośrednictwem swojej spółki Citroën Polska, wspólnie z Communauto, największym operatorem usług carsharingu w Ameryce Północnej oraz Egis, europejskim operatorem inteligentnych rozwiązań mobilnych, z przyjemnością oznajmiają, iż zostały wspólnie wybrane przez władze miasta stołecznego Warszawy jako kandydaci w koncesji na świadczenie usług typu carsharing na terenie miasta. W najbliższych tygodniach będziemy mogli przedstawić swój projekt w celu uzyskania koncesji na realizację elastycznego, dostępnego w każdej chwili na żądanie, samoobsługowego systemu wypożyczania samochodów.

Egis wprowadza inteligentne usługi w miastach na całym świecie. Firma jest operatorem szeregu rozwiązań w zakresie zarządzania ruchem drogowym, parkowania na ulicach, ładowania pojazdów elektrycznych, wypożyczalni rowerów oraz elektronicznego poboru opłat. Korzystając z istniejącej już struktury oraz doświadczeń w zakresie wspomagania mobilności zdobytych na rynku polskim i na całym świecie, Egis może zaproponować kompleksową ofertę wszystkich najnowszych usług, których można się wkrótce spodziewać w Polsce.

Oferta carsharingu będzie korzystać z naszego know-how w zarządzaniu systemami rowerów miejskich w Polsce czy dostępem do infrastruktury ładowania pojazdów we Francji, a także w zakresie inteligentnych systemów parkowania na ulicach i rozładowywania ruchu w godzinach szczytu w Holandii. To pierwsza taka usługa uzupełniająca istniejącą ofertę rowerów miejskich w Polsce, umożliwiająca polskim obywatelom korzystanie z mobilności na żądanie (Mobility As A Service). Po niej pojawią się inne usługi, nad którymi pracujemy - powiedziała  Krassimira Iordanova, dyrektor ds. rozwoju biznesowego w Egis Projects.

Communauto, najstarszy operator carsharingu w Ameryce Północnej (od 1994 r.), działa w 8 miastach w Kanadzie oraz w Paryżu, we Francji. Obecnie to jedyny na świecie operator, który – zgodnie z wymaganiami władz Warszawy – jednocześnie zarządza w tym samym mieście dużą flotą (ponad 1500 samochodów) działającą zarówno w modelu klasycznym, opartym na rezerwacji, zakładającym wypożyczenie oraz zwrot w tym samym punkcie, jak i jednokierunkowym, w którym pojazdy pozostawia się w dowolnym miejscu parkingowym.

Firma Communauto opracowała rozwiązania oraz narzędzia zapewniające usługę carsharingu po przystępnej cenie, zintegrowaną z transportem publicznym, opłacalną ekonomicznie i elastycznie dostosowaną do lokalnych potrzeb użytkowników. Nasze doświadczenie umożliwia nam natychmiastowe udostępnienie naszego rozwiązania lokalnemu partnerowi w Warszawie” - powiedział Marco Viviani, wiceprezes ds. rozwoju strategicznego Communauto.

Grupa PSA oferuje już własne usługi współdzielenia pojazdów. Na przykład system „Citroën Multicity” działa w Berlinie w oparciu o flotę 400 pojazdów. Usługa umożliwia użytkownikom wypożyczenie samochodu na krótki okres czasu. Samochody są dostępne w wyznaczonych miejscach parkingowych, a nie tylko w specjalnych stacjach, tworząc w ten sposób system carsharingu umożliwiający swobodne korzystanie z samochodów. Klienci znajdują i rezerwują wybrany pojazd posługując się aplikacją w smartfonie. Mogą też skorzystać ze smartfona, aby otworzyć samochód na początku jazdy oraz zamknąć go ponownie po jej zakończeniu.

Dla Grupy PSA mobilność oznacza nie tylko tworzenie i sprzedawanie doskonałych samochodów, lecz również oferowanie pełnej gamy rozwiązań mobilnych. Dzięki planowi „Push to Pass” Grupa PSA pragnie stać się preferowanym dostawcą usług wspomagających mobilność na całym świecie, w oparciu o swoją nową markę Free2Move - oświadczyła Brigitte Courtehoux, wiceprezes ds. pionu usług powiązanych oraz nowej mobilności.

Porozumienie Communauto, Egis i Grupy PSA umożliwi bardzo szybkie wdrożenie projektu dzięki dużemu know-how w zakresie usług carsharingu pojazdów oraz znajomości polskiego rynku. Stworzy też solidne podwaliny pod stworzenie systemu inteligentnych usług miejskich w Warszawie.

Automobiles Citroën. CITROËN już od 1919 roku odgrywa istotną rolę w rozwoju samochodów i upowszechnieniu dostępu do nich, a jego modele stanowią konkretną i optymistyczną odpowiedź na wyzwania kolejnych epok. Obecnie o wartości modeli CITROËN stanowią atrakcyjna stylistyka, komfort i użyteczne technologie, a także sprawna obsługa klientów w oparciu o przejrzyste zasady, których przykładem może być strona internetowa CITROËN ADVISOR prezentująca opinie klientów. CITROËN posiada 10 tys. punktów sprzedaży oraz serwisów w ponad 90 krajach. W 2015 r. marka sprzedała blisko 1,2 miliona samochodów. Jest także zdobywcą 8 tytułów mistrza świata konstruktorów w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC oraz trzeciego już tytułu mistrza świata konstruktorów WTCC FIA w 2016 r.

Citroën rozwijał się dynamicznie w Polsce do końca lat 30. ubiegłego wieku, działając pod nazwą Polskie Towarzystwo Samochodów Citroën. W 1993 r. otworzył w Warszawie swoją filię. Dziś Citroën Polska zatrudnia 180 pracowników i posiada rozbudowaną sieć, która obejmuje 49 salonów, 47 stacji obsługi oraz 20 centrów biznesowych dla klientów B2B. Firma oferuje też usługi finansowe i ubezpieczeniowe, jak również sieć Citroen Select sprzedającą pojazdy używane objęte gwarancją. Wszechstronna gama pojazdów Citroën, innowacyjność i technologia są gwarancją sukcesów firmy oraz zaufania jej klientów.

Communauto. Communauto powstało w Québec City w 1994 r. Misja firmy obejmuje kwestie społeczne, środowiskowe i urbanistyczne. Jest nie tylko najstarszą firmą carsharingu w Ameryce Północnej, lecz również pierwszą północnoamerykańską firmą oferującą dużą flotę w pełni elektrycznych samochodów, korzystającą zarówno z sieci stacji-wypożyczalni, jak również wypożyczanych i zwracanych w dowolnym miejscu miasta. Firma świadczy swoje usługi w oparciu o flotę ponad 2000 pojazdów. Jej sieć rozwija się dynamicznie. Jest obecna w siedmiu miastach w Kanadzie: Kingston, Ottawa, Gatineau, Montreal (Laval i Longueuil), Québec, Sherbrooke, Halifax oraz, od 2012 r., w Paryżu, we Francji.

Egis. Działająca na całym świecie firma Egis zebrała unikatową wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu złożonymi projektami w zakresie infrastruktury transportowej. Aktywnie działa na rynku projektów partnerstwa publiczno-prawnego – uczestniczy w 30 przedsięwzięciach w roli długofalowego dewelopera i inwestora, integratora systemów, operatora infrastruktury oraz dostawcy powiązanych usług stanowiących odpowiedź na poważne wyzwania współczesności w zakresie ekologii, energii oraz transformacji cyfrowej społeczeństwa. Zastosowane przez Egis podejście opierają się na inteligentnych rozwiązaniach usprawniających ruch miejski i parkowanie, zachęcających kierowców do zmiany nawyków użytkowania pojazdów. Jej spółka usługowa, Egis Easytrip Services, oferuje użytkownikom dróg szeroki zakres usług w dziedzinie transportu oraz inteligentnej mobilności. Easytrip posiada biura w 15 krajach i zarządza 1,9 mln kont klientów. Wartość obsługiwanych transakcji wynosi 500 mln euro rocznie.

Spółka Egis Projects Polska jest obecna na terenie całego kraju. Świadczy m.in. usługi utrzymania i eksploatacji autostrady A2 (AESA) oraz A4 (Via4), czy dostawy infrastruktury do systemów pobierania opłat. 5 biur Egis Easytrip Services świadczy usługi pobierania opłat autostradowych, zwrotu VAT oraz rezerwacji promowej dla pojazdów ciężarowych w przewozach towarowych. Za pośrednictwem swojej marki BikeU jest dostawcą i operatorem systemów rowerów miejskich. Ostatnio podpisała koncesję z władzami Krakowa.

[ mat. prasowe ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl