Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plUTA wspiera kierowców
Transport drogowy

UTA wspiera kierowców

Akcja SaniStop obejmuje już ponad 150 stacji w Niemczech

17 kwietnia 2020 r.   |  SC

W obecnej sytuacji epidemii COVID-19, na terenie całych Niemiec tymczasowo zamkniętych zostało wiele parkingów dla ciężarówek oraz stacji benzynowych z dostępem do bezpłatnych toalet oraz pryszniców.


Akcja SaniStop dla wsparcia kierowców w Niemczech   |   Fot. DocStop / UTA

Z tego powodu kierowcy, którzy zapewniają ciągłość dostaw, zaczęli mieć problemy z utrzymaniem podstawowej higieny, tym bardziej niezwykle ważnej w obecnej sytuacji. Z myślą o ich bezpieczeństwie, UTA, lider dostawców kart paliwowych, postanowił wesprzeć działania DocStop, inicjatywy na rzecz lepszej opieki medycznej dla zawodowych kierowców, i wspólnie promują akcję SaniStop mającą na celu zapewnienie dostępu do toalet oraz pryszniców na terenie całych Niemiec.

Ciągle słyszymy o tym, że kierowcy nie mogą korzystać z toalety lub prysznica na stacjach serwisowych, w miejscach do odpoczynku. Nie mogą nawet myć rąk podczas przerwy lub obowiązkowego okresu odpoczynku - mówi Joachim Fehrenkötter, prezes DocStop, a przy okazji także sam mający firmę transportową. Rozpoczęliśmy kampanię SaniStop, aby zaoferować szybkie i skuteczne rozwiązanie.

W obecnych wyjątkowych okolicznościach kierowcy samochodów ciężarowych wnoszą nieoceniony wkład i zapewniają dostarczanie podstawowych usług. Szczególnie na nich wpływają zamknięcia stacji paliw i miejsc odpoczynku oraz urządzeń sanitarnych - dodaje Carsten Bettermann, CEO UTA. Dlatego z przyjemnością wspieramy kampanię SaniStop jako jej wyłączny sponsor wraz z DocStop i pomagamy chronić zdrowie kierowców samochodów ciężarowych na niemieckich autostradach.

Kampania SaniStop dla klientów UTA to w tym momencie niemal 150 punktów darmowego dostępu do pryszniców i toalet dla zawodowych kierowców. Liczba punktów objętych kampanią jest stale uaktualniania. Obecna lista znajduje się pod linkiem: SaniStop Stationen.

[ mat. prasowe UTA ]

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl