Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plZnany dostawczak zdobywa kolejną nagrodę w Europie
Transport drogowy

Znany dostawczak zdobywa kolejną nagrodę w Europie

Van roku 2018 w Danii dla IVECO Daily Blue Power

4 czerwca 2018 r.   |  AS

Daily Blue Power został uhonorowany tytułem „Vana roku 2018” za parametry ekologiczne, doskonałe warunki pracy dla kierowcy oraz niską emisję hałasu. Nagrodę przyznało jury złożone z branżowych dziennikarzy zrzeszonych w Duńskim Stowarzyszeniu Dziennikarzy Motoryzacyjnych (MKD).

Daily Blue Power, wprowadzony na rynek we wrześniu 2017 r., ma już w swoim dorobku tytuły „Międzynarodowego vana roku 2018”, „Spełniającego standardy zrównoważonego rozwoju samochodu ciężarowego roku 2018” w kategorii vanów oraz „Lekkiego pojazdu użytkowego roku 2018” w Hiszpanii.

IVECO Daily Blue Power został nagrodzony tytułem Vana roku 2018 w Danii, przyznanym przez branżowych dziennikarzy zrzeszonych w Duńskim Stowarzyszeniu Dziennikarzy Motoryzacyjnych (Motorjournalistternes Klub Danmark, MKD) na targach Vestfyn Trækker, które odbyły się w dniach 25–27 maja w Ejby w południowej Danii.

W miesiącach poprzedzających targi jurorzy odbywali jazdy próbne 15 modelami zgłoszonymi w plebiscycie, a od połowy maja intensywnie testowali samochody na torach i na drogach publicznych, zarówno z ładunkiem, jak i bez obciążenia. W ten sposób wyłoniono 5 finalistów zakwalifikowanych do dalszych testów. Obrady jury zakończyły się jednoznacznym zwycięstwem IVECO Daily Blue Power, który z wynikiem 52 punktów miał przewagę 15 punktów nad modelem sklasyfikowanym na drugim miejscu. O werdykcie zadecydowały parametry ekologiczne, doskonałe warunki pracy kierowcy i niska emisja hałasu.

Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, powiedział: W roku jubileuszu 40‑lecia rodzina modeli Daily ciągle powiększa kolekcję nagród. Duński tytuł jest kolejnym dowodem uznania dla wyjątkowości oferty Daily Blue Power na rynku, pozwalającej klientom zyskać przewagę konkurencyjną niezbędną w rozwijaniu działalności w branży, w której zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju staje się priorytetem. Samochód dostępny w wersji elektrycznej, na gaz ziemny oraz z najbardziej zaawansowanymi silnikami wysokoprężnymi jest pierwszym i jedynym modelem, w którym trzy wersje napędu wyprzedzają coraz bardziej rygorystyczne przepisy ograniczające wjazd do centrów miast. Nagrody dla Daily Blue Power za zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju są wyrazem uznania dla ogromnych starań IVECO o poprawę jakości powietrza w miastach oraz ograniczenie emisji CO2.

Daily Blue Power, wprowadzona na międzynarodowe rynki w październiku 2017 r., pozwala na dużą swobodę wyboru pomiędzy trzema technologiami odpowiadającymi zróżnicowanym wymaganiom i specyfice działalności klienta:

  • Daily Hi-Matic Natural Power jest pierwszym lekkim samochodem użytkowym zasilanym sprężonym gazem ziemnym i wyposażonym w 8‑biegową przekładnię automatyczną.

  • Daily Euro 6 RDE 2020 Ready to pierwszy lekki pojazd użytkowy spełniający wymagania przepisów dotyczących emisji w rzeczywistych warunkach jazdy, które wejdą w życie w 2020 roku.

  • Daily Electric jest samochodem w 100% bezemisyjnym.

[ info IVECO ]


Fot. IVECO

Fot. IVECO

Fot. IVECO

Fot. IVECO

Fot. IVECO
W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl